Unia Europejska, co dalej z Wielką Brytanią?

Unia Europejska, co dalej z Wielką Brytanią?

wiadomości

Unia Europejska, co dalej z Wielką Brytanią?

Sytuacja polityczna stale się zmienia — zarówno w Polsce, jak i na świecie. Często wpływ na kondycję naszego państwa mają regulacje narzucane przez Unię Europejską, do której należymy od 2004 roku. Oprócz wielu sankcji wynikających ze stosunków międzynarodowych Unia Europejska musi kontrolować, to co dzieje się w państwach członkowskich. Jednym z najważniejszych zagadnień w ostatnich czasach jest, Brexit, który nieodwracalnie odmieni życie wiele osób.

Brexit — najważniejsze informacje

W ramach wstępu warto wspomnieć, czego dotyczy Brexit. Termin odnosi się przede wszystkim do zagadnień związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W referendum, które zostało przeprowadzone w 2016 roku, ponad 51% respondentów opowiedziało się za tym, aby Wielka Brytania wyszła z UE.

Powszechnie wiadomo, że większa część Polaków, która zdecydowała się na emigrację, znalazła pracę oraz nowy dom w UK. Jakie będą konsekwencje dla Polaków mieszkających w Anglii, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE? Należy podkreślić, że wszystko w dużej mierze będzie zależało od relacji rządu obu państw, czyli UK oraz Polski. Wielu ekspertów z dziedziny ekonomii podkreśla, iż polski rząd cieszy się z takiego stanu rzeczy, ponieważ większość obywateli, wróci do swojego kraju. Przymusowa reemigracja może dotyczyć przede wszystkim osób, które nie posiadają stałego zamieszkania i pracy oraz ich źródło dochodu pochodzi głównie z zasiłków.

Szczegółowe skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej z pewnością poznamy dopiero po fakcie Bexitu. Z każdej strony władze zapewniają, iż UK chce dalej współpracować z UE i planowane są nowe umowy dotyczące współpracy gospodarczej Unii Europejskiej z Wyspami, jednak nie są nam znane konkrety. Całe przedsięwzięcie zaplanowane jest na rok 2019, dlatego wiele osób na jeszcze szansę na to, aby odpowiednio przygotować się do zmian.

Z pewnością wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej osłabi kondycję gospodarczo-politycznego związku, który zrzesza ze sobą wiele państw.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments