Typy kredytów

Poradnik Pożyczka Lokalna Pożyczki

Kredyt najczęściej kojarzy się ludziom z zaciąganiem długu, który potem spłaca się przez długie lata. Jednak nie jest to do końca prawdą kredyty mają kilka charakterystycznych cech możemy je podzielić ze względu na przeznaczenie ze względu na wysokość na przykład duży zaciągnięty na kilka lub kilkanaście lat.

Kredyt możemy podzielić również ze względu na okres kredytowania. Tutaj możemy podzielić kredyt na trzy kategorie kredyt długoterminowy, kredyt średnioterminowy oraz kredyt krótkoterminowy. Po krótce postaram się przybliżyć każdy z nich.

Kredyt długoterminowy- są to kredyty gdzie kredytobiorca zaciąga duże kwoty pieniężne mogą być to na przykład właściciele przedsiębiorstw, którzy potrzebują pieniędzy na rozwój przedsiębiorstwa lub osoby zaciągające kredyt na mieszkanie. Biorąc duże kwoty pieniężne naturalnym jest, że rozłożenie spłaty rat będzie obejmowało długi okres czasu.

Kredyt średnioterminowy- drugim typem kredytu jest kredyt średnioterminowy. Zazwyczaj obejmują okres od jednego roku do trzech lat. Mogą je zaciągać na przykład mniejsze przedsiębiorstwa w celu rozwijania się.

Kredyt krótkoterminowy- ostatnim typem kredytu jest kredyt krótkoterminowy. Okres spłaty kredytu wynosi od kilku miesięcy do jednego roku. Do kredytu krótkoterminowego można zaliczyć tak zwaną chwilówkę. Możemy ja zaciągnąć nawet na kilkanaście dni obejmuje zwykle niewielkie kwoty rzędu kilkuset złotych. Tego typu kredyt zaciągany jest głownie przez osoby, którym brakuje gotówki na przykład w okresie świątecznym.

Niezależnie od tego jaki kredyt wybierzemy musimy pamiętać, że wszystkie zaciągnięte zobowiązania przyjdzie mam spłacić. Jednak kredyt nie zawsze oznacza wkopywanie się na długie lata można wziąć nawet kredyt na kilkanaście dni. Branie kredytu to poważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments