Ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych

Pożyczki

Ranking kredytów gotówkowych, ważne informacje dotyczące kredytów gotówkowych, zestawienie najkorzystniejszych ofert kredytów gotówkowych w bankach.

Ranking kredytów gotówkowych.

Kredyty gotówkowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują większej gotówki. Mogą być przeznaczone na dowolny cel, co jest ich dużą zaletą. Możemy je więc przeznaczyć np. na remont mieszkania, wycieczkę, zakup nowego auta itp. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w przeznaczeniu tej gotówki.

Warunek jest tylko jeden, nie można przeznaczyć tych pieniędzy na wydatki związane z działalnością gospodarczą. Jeśli tylko mamy pozytywną zdolność kredytową, to na pewno znajdziemy wiele ciekawych ofert na rynku.  Jednakże wadą kredytów gotówkowych jest sporo formalności, które trzeba spełnić, aby je otrzymać, a także szczegółowy proces weryfikacji. Wymagania te wprowadzone przez banki często ograniczają dostęp do kredytów dla ponad 70% Polaków.

Kredyty gotówkowe mogą być udzielane tylko przez banki lub SKOKi.  Okres kredytowania jest dużo krótszy niż kredyty hipoteczne. Jednak ich główną zaletą jest to, że nie są wymagane zabezpieczenia. Tylko w wyjątkowych sytuacjach banki mogą poprosić o weksel albo poręczyciela. W celu otrzymania kredytu należy umówić się na spotkanie.

Aby dopełnić formalności, potrzebny jest dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. Jeśli ubiegamy się o mniejsze kwoty, często wystarczy samo zaświadczenie. Zazwyczaj wniosek zostaje rozpatrzony w ciągu jednego dnia. Jednak przy większych kwotach zdarza się, że okres oczekiwania na decyzję trwa kilka dni. W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe bank sprawdza naszą historię w BIK oraz każdy ruch na kredycie będzie wpisany do BIK-u. Terminowe spłacanie kredytu przyczyni się do poprawy naszej oceny w BIK, natomiast jeśli będziemy się spóźniać z ratami, to wszystko zostanie odnotowane.

W ramach kredytu gotówkowego możemy otrzymać maksymalnie 150 000 złotych, natomiast maksymalny okres spłaty kredytu wynosi 10 lat. Oprocentowanie kredytów gotówkowych maksymalnie może wynieść 4-krotność stopy lombardowej, czyli 16%. Poza oprocentowaniem do kosztów kredytu zaliczamy prowizję za jego udzielenie, ubezpieczenie na życie, a czasem także od utraty pracy. RRSO kredytów gotówkowych jest jednak znacznie niższe niż pożyczek w instytucjach pozabankowych.  Aby móc skorzystać z niższych kosztów kredytu gotówkowego często bank wymaga, aby skorzystać także z innych jego usług takich jak Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy czy z karta kredytowa.

Poniżej przedstawiamy oferty Banków, które oferują najkorzystniejsze kredyty gotówkowe.

BGŻ BNP PARIBAS

Warunki kredytu:

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 150 000 zł,

– okres, na który udzielany jest kredyt to  do 84 miesięcy.

Bank BGŻ BNP Paribas nie daje możliwości skorzystania z wakacji kredytowych. Jednak w przypadku gdy wykupimy ubezpieczenie na cały okres kredytowania, otrzymujemy gwarancję niezmienności rat. Bank akceptuje różne formy zatrudnienia, w tym umowę zlecenie, umowę o dzieło, rentę oraz emeryturę. Potrzebna jest jednak odpowiednia zdolność kredytowa. Zobowiązanie można spłacić w dowolnej chwili.  Aby otrzymać kredyt gotówkowy w tym banku, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej banku lub odwiedzić oddział banku.

Zalety kredytu gotówkowego w BNP Paribas:

– wysoka kwota kredytu,

– bank akceptuje różne formy zatrudnienia,

– bank daje gwarancję niezmienności rat,

– gotówka na dowolny cel.

Minusy kredytu:

– stosunkowo krótki okres spłaty,

– konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, aby mieć stałe raty.

EUROBANK

Warunki kredytu:

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 120 000 zł, minimalna kwota to 1500 zł,

– okres, na który udzielany jest kredyt to od 3 do 108 miesięcy.

W Eurobanku mamy możliwość samemu wybrać dzień spłaty raty, a przed wyznaczonym terminem otrzymamy smsa z przypomnieniem o płatności.

Jest możliwość ustawienia zlecenia stałego, dzięki czemu ,nawet jeśli zapomnimy o terminie spłaty, automatycznie zostanie pobrana kwota z naszego konta. Dodatkowo bank daje możliwość raz na 12 miesięcy skorzystać z tzw. wakacji kredytowych. Warunkiem jest jednak konieczność spłacania rat w terminie minimum przez 6 miesięcy. Jeśli potrzebujemy zaciągnąć wysoką kwotę, a nie mamy takiej zdolności kredytowej, wówczas możemy połączyć dochody z członkiem rodziny.

W Eurobanku są do wyboru dwa pakiety ubezpieczenia:

– podstawowy – ubezpieczenie od śmierci i trwałego inwalidztwa,

– rozszerzony – ubezpieczenie od utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy oraz poważnego zachorowania.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy udać się do placówki bankowej. Jest także możliwość wysłać zgłoszenie na stronie internetowej banku. Konsultant z banku oddzwoni do nas, aby ustalić szczegóły oferty. Stali klienci banku mogą wnioskować o gotówkę poprzez bankowość online.

Zalety kredytu gotówkowego w Eurobanku:

– długi okres kredytowania,

– dostępny wniosek online dla stałych klientów,

– możliwość połączenia dochodów z członkiem rodziny w przypadku niewystarczającej zdolności kredytowej,

-niskie oprocentowanie w przypadku stałych wpływów wynagrodzenia na konto.

Minusy kredytu:

– konieczne jest założenie konta w tym banku,

– stosunkowo niska kwota maksymalnego kredytu.

MILLENNIUM BANK

Warunki kredytu:

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 150 000 zł dla aktywnych klientów banku, dla nowych 80 000 zł,

– RRSO wynosi 7,68%.

Bank Millennium gwarantuje zwrot różnicy oprocentowania, jeżeli znajdziemy kredyt gotówkowy niżej oprocentowany w innym banku. Nie dotyczy to natomiast pożyczek z oprocentowaniem 0%.

Bank ten akceptuje wszystkie dochody, nawet z kontaktu marynarskiego. Do kredytu oferowane jest ubezpieczenie na życie oraz od utraty pracy. Jeśli utracimy pracę, zakład ubezpieczeń będzie spłacać nasze raty przez okres 12 miesięcy, jeśli nie znajdziemy pracy wcześniej. Pożyczka jest wypłacana na nasze konto lub możemy ją wypłacić także w kasie banku. W przypadku, jeśli zdecydujemy się na założenie konta w Banku Millennium oraz zlecimy naszemu pracodawcy przelewanie wynagrodzenia na to konto, wówczas możemy liczyć na obniżenie kosztów kredytu. Bank zazwyczaj wypłaca pożyczkę w ciągu 2 dni, a różnicę w oprocentowaniu w ramach promocji do 30 dni.

Zalety kredytu gotówkowego w Millennium Bank:

– bank daje gwarancję najniższego oprocentowania,

– jest możliwość złożenia wniosku online,

– bank akceptuje różne rodzaje dochodu,

– minimum formalności,

– pożyczka na dowolny cel.

Minusy kredytu:

– maksymalna kwota kredytu możliwa jest tylko dla aktywnych klientów,

– czas oczekiwania na wypłatę to 2 dni.

ALIOR BANK

Warunki kredytu:

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 150 000 zł, minimalna kwota to 500 zł,

– okres, na który udzielany jest kredyt to od 3 do 120 miesięcy.

W tym banku mamy do wyboru raty malejące albo równe.

Aby otrzymać kredyt, należy przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu oraz o uzyskiwanych dochodach. Alior bank akceptuje różne formy zatrudnienia. Zarówno umowę o pracę, umowę zlecenie oraz umowę o dzieło. Jeżeli nie mamy odpowiedniej historii kredytowej, to w banku tym możemy wnioskować o kredyt razem z osobą, która nie jest w żaden sposób z nami spokrewniona. Dzięki temu dobierając sobie współkredytobiorcę, możemy ubiegać się o wyższą kwotę kredytu.  Co ważne wnioskowanie o dodatkową gotówkę nie wiąże się z koniecznością otwarcia konta osobistego. Bank nie pobiera także opłat za przelanie środków a konto w innym banku czy SKOK-u. Bank daje także możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania i z tego tytułu nie są naliczane żadne dodatkowe koszty. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć online lub w oddziale banku. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku pieniądze otrzymamy na konto w ciągu 1 dnia.

Alior Bank daje możliwość także otrzymania do 4 000 zł na podstawie oświadczenia o dochodach. Wystarczy tylko okazać wyciąg z konta, na które przelewana jest co miesiąc wypłata.

Zalety kredytu gotówkowego w Alior Banku:

– nie ma konieczności otwierania konta osobistego,

– jest długi okres kredytowania,

– wysoka kwota kredytu,

– istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu z osobą niespokrewnioną,

– szybka decyzja,

-bank akceptuje różne formy zatrudnienia,

– gotówka na dowolny cel.

Minusem kredytu jest wysokie RRSO.

 

T-MOBILE USŁUGI BANKOWE

Warunki kredytu:

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 150 000 zł,

– okres, na który udzielany jest kredyt to do 120 miesięcy.

O kredyt gotówkowy w T-Mobile mogą ubiegać się także osoby, które nie mają tu konta osobistego, ani także nie są związane innym produktem finansowym. Wniosek o kredyt można złożyć przez internet. W formularzu należy podać dane osobowe, a także źródło i wysokość dochodu. Bank ten akceptuje różne źródła dochodu, także umowę o dzieło i zlecenie. Po złożeniu wniosku kontaktuje się z klientem konsultant z banku w celu weryfikacji danych, które zostały podane w formularzu i przedstawia szczegóły oferty. Jeśli zamierzamy pożyczyć do 20 000 zł, wówczas umowę możemy zawrzeć podczas rozmowy z konsultantem. Umowa zostanie do nas przesłana e-mailem. W przypadku wyższych kwot umowę do podpisania otrzymamy za pośrednictwem kuriera. Można także odwiedzić placówkę banku, Tam doradcy udzielą nam odpowiedzi na na nasze pytania i pomogą dopasować odpowiednią ofertę. Jeśli należy do klientów firmy T-Mobile Usługi Bankowe wniosek o kredyt możemy złożyć za pomocą bankowości internetowej. Co ważne, stali klienci, którzy zdecydują się na zobowiązanie wyższe niż 10 000 zł na okres  24 miesięcy, którzy będą terminowo spłacać raty i wybiorą ubezpieczenie od utraty pracy, otrzymają premię w wysokości 500 zł.

Zalety kredytu gotówkowego w T-Mobile Usługi Bankowe:

– wysoka kwota kredyt,

– długi okres kredytowania,

– Promocja dla klientów T- Mobile,

– szybka decyzja wstępna,

– możliwość wnioskowania przez internet,

– gotówka na dowolny cel.

Minusy pożyczki:

– na stronie nie ma kalkulatora pozwalającego samodzielnie ustalić wysokość rat,

– Usługa Alior Banku.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi PKO BP

 

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments