Poczta kurier Golczewo zamów online

Zachodniopomorskie

Z powodu szybkiego tempa życia i dużej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Świdwin może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Świdwin

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas i nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka kroków, najpierw trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Świdwin pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na dostarczeniu paczki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas doręczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków z pewnością zauważymy też korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego mieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedyprzesyłki sporo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest mniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać znaczące ilości paczek dobrze jest skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy towar który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania normalnej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary paczki musimy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary przesyłki oraz wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wody, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie nadania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Świdwin chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak musimy pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się obracać lub zostać przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Świdwin odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Świdwin .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Oceń