Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Kamień Pomorski

Zachodniopomorskie

Budujesz własne życie, budujesz dom, robisz remont swojego lokalu? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z jakim została założona dana dziedzina? Szukasz ciekawych pomysłów, jak małym nakładem kosztów uzyskać oryginalne efekty? Więc odpowiednio, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Czaplinek

Czym w zespole jest metoda LED?

Mimo, że tylko od kilku, kilkunastu lat technologia LED na trwałe zagościła w budynkach, wtedy jej korzenie sięgają trzeciej dekady XX wieku, natomiast do dużej produkcji diody LED weszły tylko w latach 60. Swój sukces mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która znacznie przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie przekazywała światło na stanie 100-watowej żarówki żarowej! Toż nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

A nawet mimo wielu wyższej stawki za sztukę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Dzisiejszymi czasy wielką popularnością napawają się tzw. taśmy LED. Czym są? To typowe, giętkie taśmy, do jakich przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są daleko popularne w zestawie i podejmują natychmiastowe efekty wizualne względem architektury mieszkań również nie tylko. Co dobre, przebiegają w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre przykłady mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich prawidłowe sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Czaplinek

Które są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym planem na wykorzystanie oświetlenia LED jest oczywista wymiana wszystkich żarówek w byciu. Dzięki temu koszty zużywanej energii elektrycznej spadną! Chociaż nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki świetnie się zobaczą w przypadku oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może sięgać prąd z działalności słonecznej. W dobę energia zostanie zgromadzona, a w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Czaplinek

Dobrym programem istnieje także umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. Toż ciekawe rozwiązanie do powierzchni niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub małych łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy pomieszczenie będzie optycznie robiło na prawdziwsze. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, dlatego bez przeszkód można je stawiać w otoczeniu wełny mineralnej wykorzystywanej do ocieplenia sufitu. Nie ważna tegoż powiedzieć o różnych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Czaplinek

Jadnak najbardziej wszechstronnym zastosowaniem dla dosłownie każdej przestrzeni jest użycie taśm LED! Sekretem na poprawne ich postawienie jest montaż w polu, w którym nie widać źródła światła, ale że samo światło, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje dobra atmosfera. Dobrym programem jest umieszczenie takiego podświetlenia na dowód w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (jak stanowi taka możliwość), na wysokiej płycie szafek kuchennych itd. Warto postawić taśmy LED w salonie, bowiem wtedy tak tam zazwyczaj spędza się czas z mężczyznami. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako doskonały przyrząd do kieliszka wina, ale przy wykorzystaniu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie szło na przeszkodzie, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory jak w naturalnej dyskotece. Wystarczy dodać do tego grę i doskonała impreza gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla wszystkiego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, i może szukasz nowych wyjść do własnego miejsca? Ciekawym programem jest zakup okręgu zrobionego z dodatkowego materiału, ważne istnieje zawsze, by jego pomieszczenie było monotonne i ogromne, nie zaokrąglone i małe. Dlaczego? We wnętrzu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy odbije się ten bodziec i umieści koła w otoczeniu ścian czy sufitu – efekt będzie idealny! Dobrym programem istnieje zarówno podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło ciągnęło się od strony ściany.

Powinien natomiast wiedzieć, że ważnym ograniczeniem w stosowaniu metodzie LED jest nasza wyobraźnia. Dzięki niej wolno zrobić tak dużo ciekawych propozycji, które przykują uwagę jest, i co wysoce, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Czaplinek

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments