Nowa moda może być niebezpieczna! Nie nośmy "zimnych kostek"!

Nowa moda może być niebezpieczna! Nie nośmy „zimnych kostek”!

wiadomości

W Polsce panuje moda na tzw. zimne kostki i gołe plecy. Młodzież ubiera się bardzo cienko, narażając swoje zdrowie przy tak niskich temepraturach powietrza. Skąd w naszym kraju wzięła się ta niefortunna moda?

Nowa moda może być niebezpieczna! Nie nośmy „zimnych kostek”!

Na ulicach polskich miast coraz częściej można zauważyć nową modę, na tzw. zimne kostki czy gołe nerki. Tak mówi się potocznie o noszeniu spodni i butów, które odsłaniają kostki, oczywiście bez skarpetek. Młodzież nosi również ubrania odkrywające plecy i chodzi oczywiście bez czapek i rękawiczek – nowa moda jest szczególne niebezpieczna szczególnie w zimie! Młodzieży nie odstraszają bowiem nawet mocno minusowe temperatury powietrza, panujące obecnie za oknami.

Nowa moda może być niebezpieczna dla zdrowia!

O tym, że przy odsłoniętych nogach przy -15 stopniach na zewnątrz czy przy braku czapki można łatwo nabawić się przeziębienia, grypy czy anginy, wie chyba każdy. Gołe części ciała powodują szybką utratę ciepła i spadek odporności, a przy niskich temperaturach i cienkim ubraniu łatwo jest się zaziębić i zachorować na groźne zapalenie nerek, nie wspominając już o możliwości pojawienia się odmrożeń. Lekarze alarmują młodych ludzi przed ślepym poddawaniem się nowej modzie – cienkie ubranie i gołe nogi na tak silnym mrozie mogą powodować nawet problemy z płodnością! W warunkach zimowych nie jest trudno bowiem o stan zapalny w obrębie dróg rodnych, między innymi może łatwo dojść do zapalenia jajników. Choroba początkowo może przebiegać bezobjawowo, a problemy rodzą się dopiero podczas starań o ciążę, nawet kilka lat po tym jak moda na lekkie ubieranie się minie. Warto więc zastanowić się, czy na pewno powinno się ślepo podążać za modą, szczególnie że walory estetyczne przegrywają tu z najważniejszym czynnikiem, czyli własnym zdrowiem.

Skąd bierze się nowa moda?

Coraz krótsze zimowe kurtki, cienkie rękawiczki lub ich całkowity brak, krótkie buty i podwinięte nogawki spodni lub nogawki pełne dziur – każdego roku w zimie nakładamy na siebie coraz mniej ubrań. Nowa moda dotyczy głównie młodych osób, które chcą czuć się dobrze w nowoczesnym ubraniu i jednocześnie być trendy. Trzeba jednak pamiętać, że nowinki modowe przybywają do naszego kraju z zachodu, głównie z państw podczas których w okresie zimowym temperatura nie spada poniżej zera. Tam można tego typu ubrania nosić, u nas ładny wygląd będzie się równał przemarznięciu do szpiku kości, a nawet nabawieniu się groźnych odmrożeń. Szczerze mówiąc to nie do końca ładnie wygląda sina skóra, która zmienia kolor bez względu na to, co mamy na sobie. Zadawanie szyku z czerwonym nosem z którego leje się katar również nie wygląda zachęcająco. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć, czy ubieramy się modnie i wyglądamy stylowo, czy może raczej się ośmieszamy. Miejmy nadzieje, że nowa moda szybko minie i ustąpi miejsca nieco bardziej rozsądnym rozwiązaniom. Gołe kostki owszem można nosić jeśli to komuś się podoba ale raczej latem, a nie zimą.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments