Na czym polegają płatności Blik?

Na czym polegają płatności Blik?

Warto przeczytać

Ostatnie lata przyniosły bardzo silny rozwój świadomości użytkowników Internetu w sprawie płatności wykonywanych online. Jeszcze kilka lat temu dla wielu osób wydawało się to czarną magią i dla wielu było to utożsamiane z potencjalnym ryzykiem utraty pieniędzy w wyniku kradzieży lub oszustwa.

Na czym polegają płatności Blik?

Dzisiaj większość Polaków wykonuje płatności z wykorzystaniem szybkich przelewów internetowych i nie wyobraża sobie innej formy płatności za zakupy wykonywane w Internecie. W ostatnich latach pojawiło się bardzo dużo metod pozwalających wykonywać te operacje bez problemów, jednak serce polskich internautów zdobył system płatności BLIK.

Czym jest blik? Jest to system płatności, który został stworzony przez Polaków. Umożliwia on przekazywanie pieniędzy przy pomocy smartfonów, co czyni go mobilnym systemem płatności. System blik pozwala jednak płacić nie tylko w Internecie, ale także w sklepach stacjonarnych, przekazywać pieniądze pomiędzy ludźmi (w tym także błyskawiczne przelewy międzybankowe), wypłacać pieniądze z bankomatów, a także generować czeki z 9-cio cyfrowym kodem.

O tym jak prostym i przyjemnym sposobem płatności jest BLIK świadczą liczby użytkowników i transakcji. Mianowicie system został po raz pierwszy wydany w 2015 roku, jednak już w 2017 roku skorzystało z usługi 6, 1 miliona użytkowników, a liczba ta każdego roku wzrasta. W 2017 roku wykonanych było 33 miliony transakcji tą metodą, jednak już rok później, w roku 2018, było ich aż 91 milionów. To idealnie pokazuje jak szybko BLIK zdobywa rynek płatności mobilnych. Popularność usługi BLIK rośnie jednak nie tylko wśród użytkowników, ale także w bankach. Udostępniana już jest przez takie banki jak Alior Bank, Millenium, Santander, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Inteligo, Getin, BGŻ BNP Paribas, PEKAO SA, a także jeszcze przez kilka innych, mniejszych banków.

Warto także powiedzieć sobie, że implementacja takich usług na stronie jest dzisiaj banalnie prosta. Wiele firm oferuje swoje usługi i pomaga klientom we wdrożeniu tego systemu na swoich stronach i portalach. Przykładem takiej usługi mogą być płatności online Cashbill . Jest to firma oferująca płatności i przelewy internetowe z wykorzystaniem wielu metod wykonania tych płatności. Firma obiecuje możliwość wdrożenia swoich rozwiązań do każdej platformy internetowej, nawet takiej, której jeszcze nie obsługują.

W takiej sytuacji obiecują, że stworzą ją specjalnie dla zamawiającego. W praktyce oznacza to, że w ten sposób implementacja płatności w swoich usługach staje się naprawdę prosta. Jedną z metod płatności, którą ofertuje firma jest właśnie system BLIK właśnie. Dzięki temu, można bardzo wdrożyć na swoją stronę płatności, które szturmem podbiły rynek i rozpychają się teraz łokciami w celu pozyskania jeszcze większej liczby użytkowników. Szczegóły dotyczące realizacji tych płatności możemy znaleźć na stronie Cashbill BLIK.

Jeżeli się jednak zastanawiasz, skąd aż tak duża popularność BLIKa w Internecie to kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest zrozumienie jak prostym procesem jest płatność BLIKiem. Aby wykonać taką płatność należy wejść w swoim telefonie do aplikacji banku, a następnie znaleźć pole BLIK i kliknąć w nie. W ten sposób generuje nam się 6-cio cyfrowy kod, który jest ważny jedynie przez 2 minuty.

W tym czasie musimy ten kod przepisać w miejscu gdzie chcemy zapłacić – i tu nie ma znaczenia czy jest to formularz na stronie internetowej, terminal w sklepie, bankomat na ulicy, czy jeszcze inne miejsce – po prostu przepisujemy i akceptujemy. Wtedy możemy zostać poproszeni przez telefon potwierdzić operację i gdy już potwierdzimy – płatność wykonywana jest natychmiast. W praktyce oznacza to, że nie musimy wyciągać karty, przykładać jej i zastanawiać się czy nie ma tam żadnej nakładki w bankomacie albo na terminalu w sklepie. Po prostu przepisujemy 6-cio cyfrowy kod, akceptujemy i płatność zrealizowana.

Jak widać płatności tą metodą należą do naprawdę prostych, właśnie to sprawia, że dzisiaj jest to najchętniej wybierana metoda. Portal, który nie oferuje płatności BLIKiem skazuje siebie na ryzyko, że użytkownicy niechętni do podawania danych ze swojej karty płatniczej lub niechcący czekać kilka dni na dojście pieniędzy przelewem bankowym, mogą zrezygnować ze skorzystania z usługi oferowanej przez daną stronę.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments