MLM jako dodatkowy biznes

MLM jako dodatkowy biznes

Firma Praca

W tym artykule będzie mowa o dodatkowym biznesie, jakim jest MLM i o tym, w co on może się przerodzić. Dla niektórych dodatkowy biznes znaczy dosłownie to samo, co dodatkowy dochód i czasem słyszy się: „robię sobie coś na boku, taki biznesik, z którego mam kilka stówek”. No właśnie, czy to jest biznes, czy to jest ciągle dodatkowy dochód?

MLM jako dodatkowy biznes

Zostawmy jednak tę kwestię na boku. Prawdą natomiast jest, że dodatkowy biznes – czyli coś, co kojarzy się z robieniem czegoś po godzinach „normalnej” pracy – może przerodzić się w biznes na pełnych obrotach. Co jest oczywiste, do zbudowania go potrzebny będzie czas. Wiele osób skuszonych obietnicą łatwego i szybkiego zarobku tak samo szybko rezygnuje i się zniechęca. Z jednej strony nie ma się co dziwić, skoro wiele stron internetowych reklamujących zarabianie pieniędzy w Internecie bez żadnego wysiłku aż krzyczy z daleka: 10. 000$ w tydzień, jedyne co musisz zrobić to trzy kliknięcia i to cała Twoja robota. Niestety potem najczęściej wygląda to tak: jak to, były 3 kliknięcia a ja nawet nie mam 50 centów na koncie.

Obserwując co się pod tym kątem dzieje, można zauważyć codziennie wiele takich stron oferujących zrobienie szybkiego i milionowego biznesu, a nie jakiegoś tam dodatkowego biznesu. Zadajmy sobie jednak pytanie: co oznacza tak naprawdę wyrażenie szybka kasa? Jeśli przyłożysz się i np. w 2 lata zaczniesz osiągać zarobki warte kilku tzw. średnich krajowych na miesiąc, a po 5 latach będą to już poważne sumy, to można chyba powiedzieć, że jest to szybka kasa. Można np. 40 lat pracować w jednym miejscu i nie mieć szans na większe podwyżki czy awans. To czy w takim razie zarobienie większych sum w tym biznesie w przeciągu 2 do 5 lat nie jest szybką kasą w porównaniu do 40 lat harówki?

Jednak, żeby to się stało, to na początku oczywiście traktuje się MLM jako dodatkowy biznes, robiony „po godzinach”. Natomiast po pewnym czasie, jeśli ktoś uzna, że jego dochody pasywne, uzyskiwane z marketingu sieciowego są satysfakcjonujące, może zająć się tym na pełen, że tak się wyrazić, etat i zostawić dotychczasową „normalną pracę”. Wtedy dodatkowy biznes zamienia się w biznes na 100%. Przy okazji dodatkowo można działać w programach partnerskich czy sprzedając czyjeś kursy w Internecie. Dobrze się to zazębia i nie koliduje jedno z drugim, dzięki czemu można uzyskiwać kolejne pieniążki i powiększać swój przychód.

Czy jest to ciężka praca i czy trzeba włożyć w to sporo wysiłku? I tak i nie. Zależy, jak do tego podejdziesz. Ludzie często chcą czegoś szybko, a wiadomo, wszystko musi urosnąć, więc potrzeba do tego nieco czasu. Jak budujesz dom, to nie powstanie on w ciągu jednej nocy. Sportowiec, zanim zacznie osiągać wyniki musi sporo ćwiczyć, muzyk tak samo. W biznesie nie jest inaczej. Jeśli będziesz osobą cierpliwą i na tyle zmotywowaną, żeby osiągnąć swoje cele i w tym biznesie będziesz czuć się dobrze, to przerodzi się to w przyjemność i dodatkowy biznes zacznie być głównym biznesem, a nie uzyskiwaniem dodatkowego dochodu jak dotychczas. Może być i tak, że nie spodoba się to Tobie i zechcesz jednak robić coś innego i taka decyzja też będzie w porządku. Każdy powinien wybrać to, co jest dla niego wygodne i najlepsze. Warto jednak pomyśleć o czymś takim jak dodatkowy biznes, jakim jest MLM, szczególnie że pieniądze każdemu się przydadzą.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Zacznij zarabiać

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments