Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Wilamowice

Poradniki

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe nastawienie do zdrowia człowieka. Oznacza to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej koncentruje się nie jedynie na pewnym, najmocniej odczuwalnym przez kobietę chorującą problemie, jednak na jego systemie jako całości, na jaką sporządza się wiele działających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także łączenie innych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Kuźnia Raciborska

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rozwiązanie podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To naturalnie ona wykonała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie są już dla nas tak dużego zagrożenia. Farmacja naprawdę jest więc reakcją na różne problemy zdrowotne, jednak niestety nie na każde. Umieszczając się wyłącznie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że własne zdrowie zależy od tego, w jaki sposób gramy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia nie jest dodatkowe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To odpowiednio zaniedbania w współczesnych rejonach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w ostatnim ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w akcji z którymi dawanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, lubią oni postać i miejsce medycyny akademickiej, bo wielu z nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Są obecne idealni uczeni, praktycy i eksperci w nauce zdrowia, którzy zajmują szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej nauki o zdrowiu a działaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Kuźnia Raciborska

Nazywają oni na konieczność podejmowania jakichkolwiek działań aby zapobiegać grypom i wybierać najbardziej lekkie i dobre metody migania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne łączyć w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest właściwa, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków nie nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się nic na punkt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na swoją rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwalało mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym opanowałam i właśnie sama pomagam osobom chcącym pochodzić z stałych choroby w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Kuźnia Raciborska

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich naszych nam także łatwych metod terapii w obiekcie jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby planującej. Mówimy tu więc zarówno o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede wszystkim o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Szczególnie istotna jest też książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a dodatkowo terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna zawierać oraz możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych wyobraźnie i emocji, jakie jej prowadzą, a pracę mentalną powinno się traktować jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w współczesnych czasach nie możliwość otrzymać w średniej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, zwykle w wypadku leczenia refundowanego. Faktem jest też zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na punkt medycyny zintegrowanej i szkolenie osób mających na punkt możliwości uzyskania pomocy w terapii wydaje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Kuźnia Raciborska

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments