Leniwy psiak - co mu grozi?

Leniwy psiak – co mu grozi?

Inne tematy

Lenistwo nikomu nie służy – ani człowiekowi, ani zwierzęciu. Przez nie spowalnia się metabolizm, dochodzi do zaburzenia pracy układu pokarmowego, hormonalnego oraz osłabienia pracy serca. Dodatkowo, jest się narażonym na szereg innych zaburzeń, które także prowadzą do przedwczesnego starzenia się. Jeśli widzisz, że Twój pies to urodzony kanapowiec, lepiej zachęć go do ruchu.

 

Wspólne spacery – magiczny czas

Skoro łączy Was wspaniała więź, warto nad nią pracować. Nie można nigdy sobie odpuszczać, czy przestać się sobą interesować. Pies z pewnością zawsze będzie Cię postrzegał w kategoriach najważniejszego towarzysza w jego życiu. Jeśli traktujesz swojego przyjaciela równie poważnie, powinieneś mieć czas na wspólną rozrywkę. Niezależnie od pogody, powinny być to spacery a podczas spacerów mile widziane jest aportowanie. Znajdź miejsce w swojej okolicy, gdzie Twój pies będzie mógł się wybiegać. Psiak nie ma na to ochoty? Rozruszaj go, zachęć ciekawą zabawką lub nagrodą za aportowanie. Z czasem pies zrozumie, że intensywny ruch to część spaceru. Jeśli do tej pory szedł tylko po to by załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, nie powinno Cię dziwić, że pies przestał interesować się spacerami. Po oznaczeniu terenu wracał do domu, gdzie prawdopodobnie… zajadał niedobór codziennych atrakcji.

Pełna micha? Nie polecamy

Nie jest tak, że jeśli bardzo kochasz swojego psa, jego miska zawsze musi być pełna. Najważniejsze jest podawanie wartościowej karmy, której pies może zjeść znacznie mniej a mimo wszystko czuć się syto. Na opakowaniu dobrych karm napisane są polecane dawki w zależności od wagi pupila. Polecamy zakup karmy bezzbożowej, bez zbędnych spulchniaczy, które zamiast psa nakarmić, zwyczajnie mu szkodzą. Karmy bezzbożowe zapewniają psiakowi wszystko to, co jest mu potrzebne do zdrowia. Przede wszystkim jest to mięso oraz niektóre warzywa. Selektywnie dobrane składniki, dodadzą psu sił, a jednocześnie uchronią go przed nadwagą spowodowaną wieloletnim lenistwem.

Pies podziękuje Ci za wysiłek

Już po tygodniu takiej zmiany, Twój pies będzie nie do poznania! Zobaczysz, że stanie się bardziej żywy, radosny i przyjacielski. Sam zacznie wyciągać Cię na spacery, które zapewnią mu odpowiednią dawkę endorfin. Dzięki temu nie będzie zajadał złego humoru. Będzie prosić o jedzenie wtedy, gdy naprawdę będzie głodny a jeśli wprowadzisz karmienie w tych samych porach, pies zamiast się domagać jedzenia, będzie cierpliwie czekać.

 

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/
0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments