Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji społecznej i przychody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r.

Poradniki

Kwoty subwencji wszystkiej i zyski z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiadomość o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty dochodów z tytułu PIT, bowiem w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach potrafi się okazać, że przez jeden czas odpowiednich nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów dało na prostej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i ilości równoważącej subwencji ogólnej (zastosowanie w I kwartale i plany na wszelki rok 2020), dochody JST z tytułu wkładu w podatku dobrym od osób fizycznych, a jeszcze wpłatach na scenę równoważącą subwencji ogólnej (zastosowanie w I kwartale i plany na wszelki rok 2020).

Wydane przez resort dane umieszczamy w sumy w zasięgu „multimedia”. W tekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi i jego niezbędnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić uwagę na zorganizowane poprzez nie w głównym kwartale zyski z PIT (w obecnym czasie skutki ekonomiczne epidemii jeszcze nie znalazły się w szerokiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), gdyż że się okazać, że wzięcie ich na odpowiednim okresie w pozostałych kwartałach zapewne istnieć wysoce trudne, lub nawet niemożliwe.

– Tak właściwie to, co się w współczesnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, kiedy ktoś wkłada nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, jeszcze nie spadliśmy, nic nas nadal nie boli, a za chwilę obecny upadek nastąpi – tak łatwo opisywał tą sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem zatrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w głównym kwartale nowego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy i dowiedzieć się, jak poważny będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments