Kredyty konsolidacyjne, wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Kredyty konsolidacyjne, wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Warto przeczytać

Jesteś rolnikiem i masz zaciągniętych kilka kredytów? Z pewnością słyszałeś już zatem o czymś zwanym konsolidacją. Oto krótka ściągawka dotycząca kredytów konsolidacyjnych – zobacz, czy wiesz na ten temat wszystko!

Czym w zasadzie jest kredyt konsolidacyjny dla rolnika?

Konsolidację kredytów rolniczych można, oczywiście w dużym uproszczeniu, nazwać zebraniem kilku z nich w jeden duży kredyt – z jedna ratą do spłacania. W tej sytuacji kilku wierzycieli zmienia się w jednego, co znacznie upraszcza całą sprawę. W końcu pamiętanie o zapłacie jednej raty jest dużo prostsze niż spamiętanie kilku terminów w różnych instytucjach.

Jak wylicza się wysokość nowej raty?

Największą zaletą kredytów konsolidacyjnych jest jednak to, że ich rata jest zawsze niższa niż suma wszystkich rat, które składają się na Twoje zadłużenie w bankach czy parabankach. Bank stara się również, aby była dopasowana do Twoich realnych możliwości, czyli żebyś mógł ją spłacać bez większych wyrzeczeń. Jak to możliwe?

Jak łatwo się domyślić, nic nie przychodzi za darmo. Niższa rata co prawda jest wygodniejsza i łatwiejsza do udźwignięcia, lecz towarzyszy jej dłuższy okres spłaty. I właśnie tutaj ukryty jest zysk banku. Więcej rat równa się bowiem wyższym odsetkom, które podwyższają całkowity koszt kredytu, a jednocześnie stanowią zarobek banku, który zdecydował się na skonsolidowanie Twoich kredytów.

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego dla rolnika? Zobacz, co możemy Ci zaoferować!

UWAGA!

Właśnie z tego powodu tak ważne jest, żeby nie przyjmować pierwszej lepszej oferty kredytu konsolidacyjnego, ale dokładnie sprawdzić oferty z różnych banków. Rozwiązanie to nie należy bowiem do najtańszych i jeśli już musisz zapłacić za to, by w końcu wyjść ze spirali zadłużenia, postaraj się stracić na to jak najmniej pieniędzy. Porównaj więc kilka kredytów konsolidacyjnych i wybierz ten, który jest najkorzystniejszy oraz w przypadku którego masz największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego przez bank.

Kredyt konsolidacyjny – wsparcie psychiczne dla rolnika

Wydawać by się mogło, że dokładanie sobie kolejnych odsetek w sytuacji, gdy już jesteś zadłużony, nie jest dobrym pomysłem. W kredytach konsolidacyjnych to jednak działa, a wszystko za sprawą aspektu psychologicznego tego rozwiązania. Gdy zespolisz wiele rat w jedna i to na dodatek nieco niższą, odczuwasz ogromną ulgę. Nagle okazuje się bowiem, że jesteś w stanie normalnie ją spłacić zamiast martwić się tym, że jeśli to zrobisz, to zabraknie Ci „na życie”. Mało tego – zaczynasz powoli oszczędzać drobne kwoty i inwestować je w rozwój gospodarstwa. Kredyt konsolidacyjny być może kosztuje Cię trochę więcej w ogólnym rozrachunku, jednak daje poczucie swobody i szansę na nowy start.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments