Kredyt studencki finansową odsieczą

Kredyt studencki finansową odsieczą

Pożyczka Lokalna

Kredyt studencki finansową odsieczą dla każdego potrzebującego studenta. Cele m artykułu są wszelakie działania edukacyjne w obszarze kredytów studenckich, warunków otrzymywania tego typu świadczeń oraz formalności, jakich trzeba dokonać, ubiegając się o tego typu pomoc materialną.

Jeżeli jesteś studentem, który chce sobie dorobić nieco pieniędzy musisz koniecznie zapoznać się z poniższym artykułem. Dotyczy on jednego z Twoich licznych przywilejów, czyli kredytu studenckiego. Zapewne wiesz, co kryje się pod tym pojęciem, więc nie muszę rozpisywać się, aby wyjaśnić tę definicję.

Przydałaby się jednak dokładniejsza wiedza na ten temat a dokładnie cechy tego typu kredytu oraz warunki, jakie musisz spełniać, aby mieć możliwość czerpania korzyści z dodatkowych funduszy na mieszkanie, naukę oraz piwko, które nie oszukujmy się, stanowi ważny procent studenckiego życia. Wiesz dobrze, że warto wziąć taki kredyt, ponieważ jest niskie oprocentowanie i zaczynasz go spłacać dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. A wiedziałeś, że będąc jednym z najlepszych studentów na swojej uczelni możesz całkowicie albo chociaż częściowo uniknąć kosztów związanych ze spłatą tego kredytu? Nie? To teraz już wiesz.

Ważne jest, abyś wiedział, że nie możesz jednak brać takich kredytów w nieskończoność. Korzystać z takiej pomocy możesz maksymalnie przez sześć lat (no chyba, że będziesz natchnionym naukowcem i zamarzy Ci się zostanie na uczelni to wtedy może się to przedłużyć jeszcze o dodatkowe cztery lata) i tylko wtedy, gdy zaczniesz studiować przed 25 rokiem życia. Oprocentowanie w skali roku wynosi 0,875, więc jest dosyć atrakcyjne. Transze wypłacane są co miesiąc w kwocie od 400 do 1000 złotych, nie więcej jednak niż przez 10 miesięcy w roku.

Aby dostać taki kredyt musisz złożyć wniosek o kredyt wraz z zaświadczeniem z uczelni, że studiujesz, zaświadczenie o dochodach w Twojej rodzinie oraz dokumenty, na podstawie których bank będzie miał możliwość wyliczenia twojej zdolności kredytowej.

Warto też wiedzieć, że banki zabezpieczają się na różne sposoby. Możliwymi formami zabezpieczenia są: poręczenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego, poręczenie, które jest zgodne z zasadami ogólnymi zapisanymi w kodeksie cywilnym oraz inne formy zabezpieczenia wskazane przez bank.

Niezbędny może być także wniosek potwierdzony przez na przykład kierownika jednostki naukowej, że znalazłeś się w gronie 5% najlepszych studentów, ponieważ może Ci to pomóc w umorzeniu kosztów kredytu. Warto także wiedzieć, że umorzenie takie przysługuje biedniejszym studentom. Umorzenia dokonuje wtedy minister właściwy ds.szkolnictwa wyższego na wniosek zainteresowanego. To tyle informacji, jeżeli chodzi o kredyt studencki. Jak widać, wcale nie jest tak trudno dostać tego typu pomoc, niemniej jednak trzeba się trochę o to postarać.

 

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments