Kalkulator funduszy inwestycyjnych – oblicz, ile możesz zyskać!

Kalkulator funduszy inwestycyjnych – oblicz, ile możesz zyskać!

Inwestycje Polecne i promocje

Fundusze inwestycyjne to jedna z popularnych metod inwestycji dostępnych także dla początkujących inwestorów. Ile można na nich zarobić? W tym mogą pomóc nam kalkulatory funduszy inwestycyjnych.

 

Odpowiednio dobrane metody inwestycji są w stanie przynieść atrakcyjne zyski i ochronić oszczędności przed utratą wartości wskutek inflacji. Inwestować możemy na różne sposoby – w nieruchomości, na giełdzie, w złoto, dzieła sztuki czy w obligacje.

Jednak jedną z najbardziej popularnych metod inwestycji dostępnych dla szerokiej gamy zainteresowanych są fundusze inwestycyjne.

Fundusze inwestycyjne – szeroki wybór dla każdego inwestora

Funduszami inwestycyjnymi nazywa się formę wspólnego inwestowania pieniędzy przez ich zbiorowe lokowanie przez uczestników funduszu. Dzięki temu mają oni szansę na uzyskanie większych zysków, gdyż wspólnie dysponują większymi sumami.

Fundusze inwestycyjne mogą inwestować w różne papiery wartościowe, na przykład na rynku pieniężnym, rynku obligacji, akcji czy też na rynku nieruchomości.

Osoba przystępująca do funduszu inwestycyjnego kupuje udziały w wysokości odpowiadającej swoim oszczędnościom, które chce przeznaczyć na ten cel. Może asygnować je na fundusze o wyższym poziomie ryzyka, na przykład inwestujące w akcje, ale też te cechujące się niskimi ryzykiem, które inwestują w papiery dłużne jak obligacje.

Jak korzystać z kalkulatorów funduszy inwestycyjnych?

Osoby inwestujące w fundusze inwestycyjne mają do dyspozycji specjalne kalkulatory, dzięki którym mogą obliczyć w przybliżeniu swoje zyski. Z takiego kalkulatora można skorzystać między innymi na stronie viennalife.pl.

W kalkulatorze określamy typ interesujących nas funduszy, a następnie ich grupę i rodzaj, a potem wybieramy datę i kwotę inwestycji. W ten sposób kalkulator jest w stanie określić orientacyjne zyski z inwestycji. Warto jednak wskazać, że inwestycje w fundusze nie gwarantują zysków na prognozowanym poziomie – wszystko zależne jest od wyników inwestycyjnych danego funduszu za dany okres.

Więcej informacji dotyczących atrakcyjnych funduszy inwestycyjnych dla początkujących i doświadczonych inwestorów można sprawdzić już teraz na stronie internetowej viennalife.pl.

 

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments