Jaki laptop biznesowy kupić?

Jaki laptop biznesowy kupić?

Warto przeczytać

Dell jest firmą, która zajmuje się opracowywaniem, sprzedażą, naprawą i obsługą komputerów oraz usług i produktów powiązanych z komputerami.

W ofercie firmy są między innymi laptopy. Wśród nich są zarówno takie dla indywidualnych użytkowników, jak i dla klientów biznesowych.

Laptopy biznesowe: jakimi cechami powinny się wyróżniać?

Laptopy biznesowe powinny być przede wszystkim wykonane bardzo solidnie. Wytrzymała obudowa, mocny procesor i przynajmniej 8 GB pamięci RAM – takimi cechami powinny charakteryzować się dobre laptopy biznesowe. Laptop biznesowy powinien mieć także pojemną baterię – będzie wykorzystywany przecież nie tylko w biurze, ale także podczas służbowych podróży. Laptopy biznesowe to urządzenia, które powinny sprawdzić się podczas pracy w biurze, podróży, w domu. Ceny laptopów biznesowych zaczynają się średnio od kwoty 2500 złotych. Za tę cenę otrzymamy na przykład laptopa marki Dell z wydajnym i energooszczędnym procesorem Intel najnowszej generacji. 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 240 GB sprawia, że wszystkie programy uruchomiają się bardzo szybko. Plusem laptopów biznesowych od firmy Dell jest to, ze mają wzmocnioną, aluminiową obudowę. Firma udziela na swoje laptopy 24 miesiące gwarancji.

Kupić nowy czy używany?

2500 złotych to minimalna cena, którą trzeba zapłacić za nowy laptop biznesowy. Te, które mają na przykład bardziej pojemny dysk, podświetlaną klawiaturę z mechanizmem motylkowym, kosztują zdecydowanie więcej. W małej, jednoosobowej firmie zakup laptopa kosztującego powiedzmy 6 tysięcy złotych może okazać się zbyt dużym wydatkiem. Za około 1/3 pierwotnej ceny można jednak kupić laptop poleasingowy. Laptopy poleasingowe Dell na pewno posłużą jeszcze przynajmniej kilka lat. Firmy, które zajmują się sprzedażą poleasingowych laptopów udzielają na sprzedawany przez siebie sprzęt przynajmniej trzymiesięcznej gwarancji. Sprzęt poleasingowy ma jedną wadę: może być trochę obtarty. Poważniejsze uszkodzenia, na przykład wgnieciona obudowa, w przypadku laptopów marki Dell, które mają wzmocnioną obudowę, raczej się nie zdarzają.

Zakup nowego laptopa to bardzo duży wydatek, na który nie wszystkich jest stać. W takiej sytuacji na pewno dobrym pomysłem jest zakupienie używanego, poleasingowego sprzętu znanej marki takiej, jak na przykład Dell. Na sprzęt udzielana jest gwarancja.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments