Jak założyć konto bankowe?

Jak założyć konto bankowe?

Warto przeczytać

Wniosek o otwarcie konta w banku można złożyć nie tylko osobiście w placówce, ale także za pośrednictwem sieci. Jak tego dokonać i które rozwiązanie wybrać?

Konto w banku

Konto bankowe to podstawowa usługa bankowa, która pozwala na korzystanie z wielu udogodnień, np. transakcji bezgotówkowych, a także umożliwia zaciągnięcie kredytu lub otwarcie lokaty. Obecna oferta dla klientów indywidualnych jest bardzo rozbudowana, co należy uznać za ogromny plus – dzięki temu bowiem rośnie konkurencyjność, a tym samym poszczególne propozycje ze strony banków są coraz korzystniejsze dla przyszłych użytkowników. Przeglądając dostępne możliwości, należy zwrócić uwagę m.in. na tabelę opłat czy prowizji, a także renomę banku. Instytucje takie jak BNP Paribas cieszą się zaufaniem klientów od lat i nierzadko wyznaczają nowe trendy na rynku. A skoro już o trendach mowa, to warto podkreślić, że dzięki postępującej cyfryzacji dostępne są coraz nowsze i łatwiejsze sposoby otwarcia konta w banku.

Jak złożyć wniosek o otwarcie konta w banku?

Jeśli zapoznałeś się już z dostępnymi ofertami i wybrałeś konto, które w pełni odpowiada twoim potrzebom, pozostaje jedynie złożyć wniosek we właściwej placówce. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszą opcją była wizyta w banku takim jak BNP Paribas. Zasadniczą zaletą tej metody jest możliwość bezpośredniej rozmowy z doradcą, dzięki której możesz dokładniej zapoznać się ze wszystkimi szczegółami oferty. Obecnie natomiast coraz częściej wybierana jest droga telefoniczna lub elektroniczna – i to tej ostatniej warto poświęcić najwięcej uwagi.

Wniosek o otwarcie konta w banku możesz złożyć za pośrednictwem strony www lub dedykowanej aplikacji mobilnej. Sama procedura może nieznacznie różnić się w zależności od wybranego banku, ale główne jej elementy raczej pozostają niezmienne. Zwykle należy poszukać opcji lub przycisku „załóż konto”, „otwórz konto”, „złóż wniosek” itp. W następnym etapie trzeba dokładnie uzupełnić wszystkie wymagane dane osobowe, niezbędny będzie do tego dowód tożsamości. Często też trzeba wskazać informacje dodatkowe takie jak sposób wykorzystania konta, co ułatwi w przyszłości dopasowanie oferty do twoich wymagań.

Bardzo istotną częścią procedury zakładania konta jest wybór sposobu zawarcia umowy z bankiem. Najczęściej dostępne są następujące możliwości:

  • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera,
  • podpisanie umowy w wybranej placówce banku,
  • weryfikacja w czasie rozmowy wideo z doradcą banku,
  • wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego konta.

Najczęściej wybierana jest pierwsza propozycja – choć nieco wydłuża to czas oczekiwania na dostarczenie dokumentów, to jest to jednak bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musisz udawać się do oddziału banku. Wizyta w placówce polecana jest osobom, którym szczególnie zależy na czasie i które chcą jak najszybciej zakończyć wszelkie formalności. Natomiast rozmowa wideo jest dostępna obecnie tylko w niektórych bankach.

Jak widać możliwości założenia konta w banku jest bardzo wiele – możesz wybrać sposób, który będzie dla ciebie najlepszy. Pamiętaj jednak, że o wiele ważniejsze jest to, jakie są warunki prowadzenia i obsługi konta, niż to, w jaki sposób je otworzysz.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments