Jak wybrać szkołę językową w Warszawie dla dziecka?

Jak wybrać szkołę językową w Warszawie dla dziecka?

Polecne i promocje

Jak wybrać szkołę językową Warszawie? Gdzie szukać angielskiego z native speakerem? Podpowiadamy i dajemy wskazówki – przeczytaj tekst!

Jak wybrać szkołę językową w Warszawie dla dziecka?

Badania naukowe dowodzą, że wczesna nauka języka obcego jest gwarantem przyswojenia słownictwa i swobodnego komunikowania się. Nauczyciele językowi często wykorzystują metodę wczesnej immersji, czyli „zanurzenia” dzieci w języku angielskim w sposób podobny do tego, jak niemowlęta i małe dzieci nabywają język ojczysty. Tym sposobem już kilkuletnie dziecko może swobodnie komunikować się w języku angielskim. Wszyscy jesteśmy w stanie nauczyć się języka obcego – szczególnie jeśli zaczynamy od najmłodszych lat. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było dwujęzyczne (lub nawet wielojęzyczne), powinieneś jak najszybciej znaleźć odpowiednią szkołę językową w Warszawie, która prowadzi zajęcia z angielskiego dla dzieci.

Im wcześniej tym lepiej

Każde dziecko rodzi się z możliwością naśladowania dźwięków dowolnego języka. Z biegiem czasu natomiast zaczyna zawężać zakres dźwięków do tych, które słyszy wokół siebie. Jeśli więc chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się drugiego języka, najlepiej wprowadzić go jak najwcześniej. W Warszawie jest mnóstwo szkół językowych, które oferują profesjonalne zajęcia.

Znajdź odpowiednią szkołę językową w Warszawie

Już wiemy, że nauka języka obcego powinna rozpocząć się jak najwcześniej. Wybranie odpowiedniego angielskiego dla dzieci w Warszawie ma ogromne znaczenie. Jeśli dziecko trafi do odpowiedniej szkoły językowej w Warszawie jest pewne, że nie straci zapału do nauki. Jeśli Twoje dziecko nie ma możliwości nauki drugiego języka w domu, możesz zapisać je na lekcje języka angielskiego dla dzieci w Warszawie. Niektóre szkoły oferują zajęcia dla dzieci już w wieku 2 lat, podczas gdy inni zapewniają zajęcia dla przedszkolaka i uczniów szkół podstawowych. Szukając angielskiego dla dziecka w Warszawie, upewnij się, że będziesz zadowolony. Korzyści są oczywiste: nauczanie dzieci drugiego języka we wczesnym dzieciństwie nie tylko oznacza, że ​​Twoje dziecko będzie w stanie komunikować się w drugim języku w przyszłości, mieć większe możliwości znalezienia pracy i być obywatelem globalnym. Jest to również zdrowe dla mózgu: wczesna nauka języka poprawia koncentrację, pamięć, uczy rozwiązywania problemów i sprawia, że ​​mózg działa wydajniej.

Nauka z native speakerem

Jeśli nauka odbywa się pod okiem native speakera dziecko od najmłodszych lat uczy się odpowiedniego akcentu charakterystycznego dla języka angielskiego. Dlatego szczególnie ważne jest, aby dzieci uczyły się poprawnie powtarzać słowa i frazy. Powinieneś także spróbować znaleźć grupę, w której nauczyciel mówi wyłącznie językiem obcym w klasie i “zanurza” uczniów w jego dźwiękach. Szkoły językowe w Warszawie powinny posługiwać się różnymi metodami nauki. Nauka powinna odbywać się poprzez zabawę, śpiew, malowanie rysunków czy gry integracyjne. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie szkoła językowa w Warszawie stosuje takie metody nauczania. Niektóre szkoły oferują prywatne lekcje, które pozwalają dzieciom uczyć się w indywidualnym tempie, a także lekcje grupowe, które mogą obejmować od sześciu do ośmiu dzieci jednocześnie. Zajęcia mogą również mieć długość, od 45 minut do 90 minut lub dłużej. Przed zapisaniem dziecka do szkoły językowej w Warszawie warto przeczytać także opinie o danej szkole.

Nauka nie tylko w szkole

Aby dziecko jeszcze lepiej władało językiem obcym i zanurzyło się w międzynarodowym środowisku warto zadbać nie tylko o renomowaną szkołę językową w Warszawie, ale i o odpowiednią edukację dziecka w domu. Pomogą w tym obcojęzyczne książki obrazkowe, filmy, płyty CD i programy telewizyjne skierowane do małych dzieci. Warto też znaleźć dziecku zagranicznego przyjaciela, z którym przyswajanie języka będzie o wiele prostsze.

 

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karollal
karollal
4 lat temu
Oceń :
     

Na początku też nie wiedziałam do której szkoły językowej zapisać dziecko. W końcu w Warszawie jest tyle szkół, a ja nie wiedziałam, która będzie najlepsza. Na początku zwróciłam uwagę na lokalizację, zależało mi na dobrym dojeździe. Kiedy już miałam kilka szkół wybranych w naszej okolicy to później patrzyłam czy któraś z nich oferuje pierwszą darmową lekcję. I takim sposobem trafiłam do szkoły Berlitz, zapisałam na zajęcia próbne moje dziecko i później po konsultacji z córką zapisałam ją tam na kurs, bo jej się spodobało. 🙂