Jak w domu obliczyć prawdopodobną ratę kredytu?

Jak w domu obliczyć prawdopodobną ratę kredytu?

Warto przeczytać

Zastanawiasz się, czy można i jak obliczyć prawdopodobną ratę kredytu? Możesz skorzystać ze skomplikowanego wzoru matematycznego lub użyć prostego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy online. Na jakiej zasadzie działa?

Jak w domu obliczyć prawdopodobną ratę kredytu?

Rozwój sektora finansowe sprawił, że banki i firmy pożyczkowe kuszą atrakcyjnymi ofertami, chcąc zdobyć nowych klientów lub zatrzymać stałych. Oferta jest tak bogata, że poszukiwanie ten najkorzystniejszej to nie lada wyzwanie. Możesz iść do danej instytucji finansowej i poprosić o zaprezentowanie kilku z nich wraz z wyliczeniem kwoty miesięcznej raty. Wymaga to jednak czasu, a także dostosowania się do godzin otwarcia w placówki.

Ponadto znalezienie i przedstawienie oferty jest czasochłonne. Innym sposobem jest spotkanie z doradcą finansowym, który dokona obliczeń. Jednak istnieje jeszcze łatwiejszy sposób, dzięki któremu jesteś w stanie obliczyć ratę kredytu samodzielnie i to bez wychodzenia z domu. A to wszystko za sprawą kalkulatora kredytowego online. To bezpłatne narzędzie, które oszacuje Ci miesięczne koszty, związane z zaciągnięciem zobowiązania.

Musisz bowiem pamiętać, że zaciągając kredyt, musisz oddać więcej, niż pożyczyłeś. Wynika to z faktu, ze instytucje finansowe pobierają dodatkowe opłaty. Wysokość raty zależy m.in. od:

  • Prowizji, czyli kwoty, jaką musisz zapłacić bankowi za udzielenie Ci kredytu
  • Oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne. Te pierwsze nie ulega zmianie przez cały okres kredytowania. Zaś zmienne uzależnione jest od sto procentowych. W momencie, gdy stopa procentowa jest niższa, to i raty będą niższe,
  • Ubezpieczenia, które bank może być koniecznie lub do wyboru,
  • Rodzaju rat,
  • Dodatkowych kosztów.

Na czym polega kalkulator kredytywy online?

Kalkulator kredytowy online to symulator, który na podstawie danych, wylicza Ci prawdopodobną ratę kredytu w prosty i szybki sposób. Co więcej, obliczenie pokazuje ratę z podziałem na część kapitałowa i część odsetkową. Jeśli chcesz oszacować wysokość miesięcznej raty, musisz przygotować informacje:

  • Kwotę zobowiązania, o jaką chcesz się ubiegać,
  • Interesujący Cię okres kredytowania,
  • Prowizję, jaką jesteś w stanie zapłacić,
  • Oprocentowanie roczne.

Powyższe dane wpisujesz w puste pola lub przesuwasz suwakiem. Na ich podstawie, kalkulator kredytowy online wyliczy Ci prawdopodobną ratę kredytu. Zajmuje to dosłownie kilka sekund.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora kredytowego?

Kalkulator kredytowy online dedykowany jest osobom, które chcą zaciągnąć kredyt. Znając szacunkową wysokość miesięcznej raty, jesteś w stanie rozplanować swoje wydatki i zorganizować domowy budżet. Ponadto, na tej podstawie możesz zadecydować, czy jesteś w stanie spłacać zadłużenie. Oprócz tego ma on o wiele więcej zalet. Przede wszystkim dostępny jest przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Także możesz skorzystać z niego o każdej porze. Nie musisz dostosowywać się do godzin otwarcia w placówce. Dzięki temu zaoszczędzasz sporo czasu.

Dużym atutem jest także pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty. Możesz wpisywać różne dane, kilkukrotnie zmieniać kwotę kredytu, okres kredytowania czy wysokość prowizji. W ten sposób wyszukasz najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Po wpisaniu danych wyświetlają Ci się różne oferty. Jeśli jakaś Cię zainteresuje, masz puste pole, w którym możesz wpisać swój numer telefonu. Jeśli to zrobisz, za jakiś czas zadzwoni do Ciebie przedstawiciel i szczegółowo opisze Ci warunki konkretnej oferty.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments