Faktoring dla firm - zachowaj płynność finansową! Najlepsze firmy faktoringowe

Faktoring dla firm – zachowaj płynność finansową! Najlepsze firmy faktoringowe

Warto przeczytać

Zachowanie płynności finansowej jest jedną z najważniejszych rzeczy przy prowadzeniu firmy. Jednak nie jest to wcale takie proste. Szczególnie jeśli wystawiamy kontrahentom faktury z odroczonym terminem płatności. Na szczęście możemy skorzystać z faktoringu. Sprawdźmy, kiedy warto to zrobić i dowiedzmy się, jak wybrać najlepszą firmę faktoringową.

Faktoring — czym jest i kto może z niego skorzystać?

Faktury z odroczonym terminem płatności cieszą się bardzo dużą popularnością przy współpracach z kontrahentami. I choć takie rozwiązanie ma swoje zalety, to jednak często powoduje zaburzenie płynności finansowej, ponieważ na opłacenie należności trzeba czekać od 30 do nawet 90 dni. Brak bieżących wpływów często doprowadza do sytuacji, w której firma nie ma środków na zapłacenie za dostawy, media, czy czynsz. Zaciąganie krótkoterminowych pożyczek do czasu otrzymania wpływu jedynie osłabia zdolność kredytową, więc nie jest to dobre wyjście z sytuacji. Znacznie korzystniejszą opcją jest właśnie faktoring dla firm.

Faktoring to po prostu zamiana faktury z odroczonym terminem płatności na gotówkę. To oczywiście w dużym skrócie. Mówiąc dokładniej, firmy faktoringowe oferują wykupienie takich faktur poprzez ich opłacenie. Dzięki temu przedsiębiorca otrzymuje pieniądze od razu. Kontrahent zaś, od tego czasu jest winny daną kwotę faktorowi. Takie rozwiązanie nie zmienia więc żadnych warunków współpracy z klientem i pozwala mu wciąż cieszyć się możliwością odroczenia zapłaty.

Faktoring przeznaczony jest zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm. Przede wszystkim jednak jest to rozwiązanie, które stworzone zostało dla przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić sobie płynność finansową i potrzebują stałego dostępu do gotówki. Faktoring cieszy się największą popularnością w branżach, w których standardem są długie terminy płatności.

Firmy faktoringowe — jak wybrać najlepszą?

Faktoring to rozwiązanie, z którego korzysta obecnie coraz więcej przedsiębiorców. Z tego też powodu, na rynku nieustannie pojawiają się nowe firmy faktoringowe. Każda z nich oferuje jednak nieco inne warunki umowy. Jak więc znaleźć spośród nich najlepszą? Warto skorzystać w tym celu z rankingu firm faktoringowych na firmowakasa.pl/faktoring/firmy-faktoringowe/efaktoring-nfg/. Znajdziemy tam aktualne zestawienie najlepszych dostępnych na rynku ofert dla małych i dużych przedsiębiorstw. Co najważniejsze, ranking tworzony jest w oparciu o parametry związane z opłatami, prowizjami, czy też limitami, dzięki czemu można z łatwością dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments