Elektroosmoza - sposób na osuszanie budynków

Elektroosmoza – sposób na osuszanie budynków

Warto przeczytać

Dom – budynek przeznaczony do mieszkania. Jest to najważniejsze miejsce, gdzie każdy z domowników może czuć się bezpiecznie, dlatego tak bardzo ważne jest dbanie o jego podstawę- fundamenty oraz mury. W wyniku powodzi woda przedostaje się do domu, co skutkuje wystąpieniem wilgoci oraz innych wykwitów, które zagrażają naszym życiu oraz zdrowiu jak i ubytków w konstrukcji- bez odpowiedniego sprzętu ciężko się jej pozbyć. Bezpieczną, a zarazem skuteczną metodą wykorzystywaną do osuszania budynków jest elektroosmoza. Jest to nowość na rynku i nie każdy wie na czym ona polega.

Elektroosmoza wytwarza fale elektromagnetyczne, które wypycha zalegającą wodę na zewnątrz. Faktem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu do osuszania budynków jest, to że przy elektroosmozie nie wymagana jest ingerencja w mury budynku. Kolejną zaletą jest używanie sprzętu o każdej porze roku, ponieważ pogoda nie ma wpływu na działanie oraz osuszanie budynku. Na pewno warto nadmienić, że w czasie działania sprzętu nie ma konieczności opuszczania mieszkania przez ich domowników- działanie sprzętu jest całkowicie bezpieczne dla środowiska i zdrowia.

Niezawodny sposób na osuszanie budynków

Elektroosmoza jest bardzo skuteczna w swoim działaniu. Osuszanie budynków tą metodą gwarantuje dokładne pozbycie się wody i wilgoci z fundamentów. Jeżeli nakładca chce jak najszybciej pozbyć się problemu, musi zdecydować się na inną metodę osuszania budynku, być może będzie ona wymagała ingerencji w konstrukcję budowy. Ze względu na to, że proces jest całkowicie bezpieczny i długotrwały, osuszanie trwa nieco dłużej, efektów można spodziewać się dopiero po kilku miesiącach lub nawet później, ale jak już wcześniej było wspomniane efekty są zdumiewające. Aby zacząć osuszanie budynku należy pierwsze udrożnić wentylację by zapewnić swobodny przepływ powietrza w domu, później dopiero możemy przystąpić do podłączenia sprzętu.

Przyrząd do elektroosmozy

Osuszanie budynków z zastosowaniem najnowszej metody jest zupełnie bezpieczny. Proces jest zupełne bezinwazyjny, czyli nie ingeruje w konstrukcje budynku- nie wymaga dużego wkładu finansowego oraz generalnego remontu po zakończeniu osuszania. Urządzenie wytwarza niezagrażające życiu oraz zdrowiu domowników- fale elektromagnetyczne, które tworzą odwrotne zjawisko elektroosmozy. W ten sposób woda może poruszać się po murach, a efektem tego jest wypychanie wody z murów. Ponad to podczas osuszania budynku usuwana jest pleśń oraz grzyb ze ścian w pomieszczeniach. Cykl osuszania budynków jest dość monotonny , ponieważ może trwać nawet kilka miesięcy, ale zapewnia długoletnią gwarancję skuteczności.

 

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments