Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Zaćma to pewna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może wywoływać do ślepoty, a na wesele są już metody, które pozwolą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny tworzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, i w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który idzie nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Kalisz Pomorski

To oczywiście poprzez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie wprowadzana jest jeszcze nowa soczewka, która jest dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w czasu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz kształty, co kupi mu na nowo dobrze działać w ciągłym życiu. Usunięcie zaćmy może stworzyć, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak jednak stanowi więc dodatkowe, ponieważ nie każda choroba że zostać przy tej przyczyn skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne stanowić więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Co również warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z kluczowych ról połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi więc możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z tych gatunków jest bezpośrednie dane cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najlepszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego sposób życia a nowe choroby oczu i wady wzroku, jakie on dysponuje. Na tej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala osiągnąć najciekawsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Kalisz Pomorski

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments