Cosmos (ATOM) – czy można się spodziewać dalszych wzrostów?

Cosmos (ATOM) – czy można się spodziewać dalszych wzrostów?

Artykuł Miesiąca

Początek 2022 roku okazał się wyjątkowo udany dla Cosmos (ATOM). Kurs wzrósł z 25 USD (29 grudnia 2021 r.) do 43 USD (7 stycznia 2022 r.). W efekcie wiele osób od razu zaczęło poszukiwać informacji na temat tego projektu, sprawdzając jakie są powody rosnącego kursu. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy, czy można się spodziewać kolejnych wzrostów oraz przekażemy garść podstawowych informacji na temat projektu Cosmos.

Na czym polega projekt Cosmos? 

Cosmos (ATOM) to projekt, który usprawnia komunikację pomiędzy różnymi łańcuchami bloków. Do tego celu wykorzystywany jest specjalny protokół o nazwie Inter Blockchain Communication. Dzięki czemu możliwe jest wzajemne komunikowanie się między sobą i przeprowadzanie transakcji pomiędzy różnymi sieciami blockchain bez potrzeby wykorzystywania pośrednika w postaci giełdy. Jest to technologia, która sprawia, że komunikacja pomiędzy różnymi sieciami blockchain jest zdecentralizowana (a w przypadku wykorzystania giełdy oczywiście nie jest zdecentralizowana). Jest to zatem projekt, który rozwiązuje dosyć istotne wyzwanie stojące przed światem kryptowalut. W efekcie sieć Cosmos składa się z wielu niezależnych bloków, które są zwane strefami. Działanie sieci Cosmos jest oparte na autorskim protokole konsensusu działającym na zasadzie Proof of Stake.

Kryptowaluta powiązana z projektem Cosmos to ATOM. Nie ma ustalonej maksymalnej podaży co sprawia, że jest to aktywo, które jest narażone na inflację. Początek tokenów ATOM to rok 2017, wtedy rozpoczęto zbiórkę w ramach ICO podczas której zebrano 17,3 milionów dolarów (w BTC oraz ETH).

Podsumowując, Cosmos to ekosystem, który pozwala na wymianę informacji pomiędzy różnymi sieciami blockchain w całkowicie zdecentralizowany sposób.

Dobry początek Cosmos (ATOM) w 2022 roku – czy można się spodziewać kolejnych wzrostów? 

Jednym z niewielu projektów, które w sposób optymistyczny rozpoczynają 2022 rok jest Cosmos (ATOM). Pomiędzy 29 grudnia 2021 a 7 stycznia 2022 roku kryptowaluta Cosmos zanotowała wzrost od 25 USD do 43 USD. Warto odnotować, że wzrosty te zostały odnotowane mimo tego, że końcówka 2021 roku nie była zbyt łaskawa dla większości kryptowalut.

Jakie mogą być powody tego, że kurs Cosmos (ATOM) zaczął szybować w górę? Przede wszystkim należy doszukiwać się przyczyn we wdrożeniu Evmos, czyli kompatybilnego z EVM protokołu, który umożliwi migrację zasobów i projektów działających w sieci Ethereum do ekosystemu Cosmos. Wcześniej projekty oparte na Ethereum nie mogły działać w ekosystemie Cosmos.

Poza tym, paliwem dla rosnącego kursu są zapowiadane aktualizacje oraz fakt, że wiele ugruntowanych sieci dołączyło do ekosystemu Cosmos. Między innymi Binance Smart Chain, Terra (LUBA) oraz Crypto.com (CRO).

Czy to oznacza, że 2022 rok to dobry moment na inwestycje w Cosmos (ATOM)? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wielu spekulantów. Na pewno bardzo pozytywnym sygnałem jest fakt, że użyteczność ekosystemu Cosmos stale wzrasta (wraz z dołączaniem kolejnych sieci). W efekcie podobno w ramach ekosystemu Cosmos działa 28 połączonych ze sobą łańcuchów o łącznej wartości ponad 68 miliardów dolarów. Jednocześnie należy pamiętać, że wpływ na kurs mają nie tylko kwestie dotyczące użyteczności projektu Cosmos, ale także to jak cały rynek kryptowalut będzie się zachowywał w 2022 roku. A tutaj prognozy bywają bardzo zróżnicowane. Niemniej jednak trzeba przyznać, że obserwowanie rozwoju projektu Cosmos w najbliższych latach może być bardzo interesujące.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments